Refugee Guide

Augintiniai

Sveiki atvykę į Lietuvą, draugišką gyvūnams šalį. Jūsų augintiniui paruošėme atmintinę su reikalinga informacija.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad iš Ukrainos į Lietuvą atvežamiems gyvūnams taikoma supaprastinta tvarka. Supaprastinta tvarka taikoma tik Ukrainos piliečiams, bet ne juridiniams asmenims, tokiems kaip pardavėjai ar veisėjai – komercinio augintinių įvežimo į ES tvarka nesikeičia.

Kokios yra taisyklės norint į Lietuvos teritoriją iš Ukrainos atgabenti naminį gyvūną?

Iš Ukrainos atvykstantys gyvūnai augintiniai neretai būna ne tik neženklinti, bet ir nepaskiepyti nuo pasiutligės, o epidemiologinė situacija toje šalyje nėra tokia palanki kaip Lietuvoje. Todėl atvykusių ukrainiečių apie kartu atkeliavusius jų augintinius prašoma pranešti VMVT el. paštu [email protected] arba numeriu 8 800 40403.

Augintiniams, atvykusiems kartu su savo šeimininkais, VMVT yra sudariusi galimybes nemokamam augintinio skiepui nuo pasiutligės ir paženklinimui, sukurtos ir palankesnės sąlygos karantinavimui, kad augintiniai būtų saugūs ir nesukeltų pasiutligės išplitimo grėsmės.

Jei augintinis jau peženklintas ir vakcinuotas:

 • Jei augintinis atkeliauja jau paženklintas mikroschema, vakcinuotas nuo pasiutligės bei su atliktu antikūnių titro tyrimu (ne mažesniu kaip 0,5 TV/ml rezultatu), jis Lietuvoje VMVT teritorinių padalinių užregistruojamas Gyvūnų augintinių registre (GAR).

 • Jei gyvūnas buvo vakcinuotas ir / ar paženklintas ES teritorijoje kelionės į Lietuvą metu, jis 21 d. po vakcinacijos turi būti karantinuojamas ten, kur apsistoja jo savininkas. VMVT teritorinis padalinys atlieka gyvūno registraciją GAR.

Tuo atveju, jei gyvūnas atvyko nepaženklintas ir nevakcinuotas, VMVT organizuoja nemokamą gyvūno ženklinimą pas privatų veterinarijos gydytoją arba ženklintoją, taip pat nemokamą gyvūno vakcinavimą nuo pasiutligės pas privatų veterinarijos gydytoją. Registraciją GAR atliks VMVT teritorinis padalinys.

Daugiau informacijos rasite: https://vmvt.lt/informaciya-ukrayinskoyu-movoyu

Kaip elgtis su gyvūnu atvykus (katė, šuo, šeškas)

 • Gyvūnai čipuoti ir vakcinuoti nuo pasiutligės – stebėjimo tikslais pranešti adresu [email protected] .

 • Gyvūnas buvo paskiepytas kelionės į Lietuvą metu – praėjus 21 dienai po vakcinacijos, gyvūnas turi būti karantinuotas šeimininko vietoje.

 • Nevakcinuotas gyvūnas – pranešimas. Ar antsnukis reikalingas, ar ne, priklauso nuo augintinio šeimininko. Nevakcinuoto gyvūno skiepijimas ir čipavimas bus nemokamas.

 • Šiuo metu nėra patvirtintos jūsų augintinio perdavimo/perrašymo kitam asmeniui tvarkos. Informaciją atnaujinsime, kai tik ji pasikeis.

  Aktualūs patarimai ir informacija jūsų viešnagei Lietuvoje

  - Raskite artimiausią naminių gyvūnėlių parduotuvę. Beveik visuose maisto prekybos centruose rasite būtiniausių produktų gyvūnams.

  - Raskite artimiausią veterinarijos kliniką. Taip pat kreipkitės į visą parą dirbančią kliniką.

  – Lietuvoje erkės labai pavojingos. Saugokite gyvūnus nuo jų. Veterinarijos gydytojas padės išsirinkti tinkamiausią jūsų augintinio apsaugos būdą – lašus, piliules, antkaklius ir kt.

  – Nepamirškite paskiepyti savo augintinio nuo pasiutligės. Skiepyti savo augintinį galite bet kurioje veterinarijos klinikoje arba kreiptis dėl nemokamos vakcinacijos VMVT: [email protected]

  - Nepamirškite augintiniui duoti vaistų nuo kirmėlių (rekomenduojama kartą per 3 mėnesius suaugusiems gyvūnams).

  - Pažymėkite savo augintinį lustu. Ženklinimas yra privalomas kiekvienam gyvūnui pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus. Tai taip pat padės greičiau surasti šeimininką, jei jūsų augintinis pasiklys. Gyvūną galite čipuoti bet kurioje veterinarijos klinikoje arba kreiptis dėl nemokamo ženklinimo VMVT: [email protected]

  - Uždėkite gyvūno antkaklio pakabuką su vardu ir kontaktais, kad praradus būtų lengviau grąžinti šeimininkui

  - Nepamirškite transportavimo metu surinkti gyvūnų ekskrementų. Už šio reikalavimo nesilaikymą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gali būti skirta bauda.

  - Nepalikite savo augintinio automobilyje, ypač kai lauke karšta, nes gyvūnas gali perkaisti ir net mirti

  - 5 minutės karštame automobilyje net su veikiančiais langais gali būti labai svarbios jūsų augintiniui.

  – Viešose vietose šunys turi būti vedžiojami su pavadėliu. Antsnukio naudojimą nustato kiekviena savivaldybė atskirai, tad pasitikrinkite informaciją: https://ggi.lt/gyvunu-laikymo-taisyklos/

  - Lietuva neturi išplėtoto girdyklų tinklo miestuose, todėl visada turėkite pakankamai vandens, kai eini su gyvūnu į ilgus pasivaikščiojimus.

  – Lietuvoje yra daug vietų gyvūnams – restoranų, kavinių, viešbučių. Gyvūnams tinkamų vietų sąrašą rasite čia (bet visada pasitikrinkite patys): https://draugiskigyvunams.lt/ (

  - Už netinkamą gyvūno priežiūrą ar kitų pareigų neatlikimą gyvūno savininkas baudžiamas Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

  – Gyvūnų mylėtojai, galite tapti savanoriu gyvūnų prieglaudose. Taip ne tik padėsite gyvūnams, bet ir rasite naujų draugų bei bendraminčių.

  - Gyvūnams vežti naudokite specialius transportavimo narvus.- Jei gyvūnas pasiklydo, praneškite artimiausioms prieglaudoms, veterinarijos klinikoms. Dingusių gyvūnų paieška Lietuvoje itin populiari specializuotose „Facebook“ grupėse. Paklauskite savo pažįstamų lietuvių – jie tikrai patars. Daugiau informacijos, kaip elgtis netekus augintinio, rasite čia: https://ggi.lt/paklydo-augintinis-kreipkis/

  Linkime Jums ir Jūsų augintiniams gerų atostogų Lietuvoje!

   Organizacijos, teikiančios pagalbą atvykusiems gyvūnams

   Gyvūnų gerovės iniciatyva (Gyvūnų Gerovės Inciatyvos GGI) - visada galite susisiekti su mūsų savanoriais pasikonsultuoti dėl apsigyvenimo mūsų šalyje su augintiniu. Tai galite padaryti mūsų Facebook paskyroje: facebook.com/GyvunuGerovesInitiatives

   Daugiau informacijos apie gyvūnų laikymą Lietuvoje rasite čia: https://ggi.lt/duk/ ‍ GATO

   - kviečia ukrainiečius ar jiems padedančius asmenis kreiptis pagalbos jei: - Užsiregistravote prieglobsčiui gauti Lietuvoje, bet neturite galimybės priglausti savo augintinio - Jūsų augintinis liko Ukrainoje ir norite jį parvežti į Lietuvą


   - Esate Lietuvoje su augintiniu ir reikalinga veterinarinė pagalba (nemokama) Pagalbos galite paprašyti užpildę formą: https://bit.ly/3is04Yb

   Gavę Jūsų duomenis, organizacijos atstovai susisieks su Jumis el. detaliai išsiaiškinti savo situaciją ir poreikius, suteikti reikiamą informaciją, padėti surasti logistikos ir kitą reikalingą pagalbą, atsižvelgiant į kiekvieno žmogaus individualią situaciją. ‍ Valstybinė

   maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) su gyvūnais atvykusiems ukrainiečiams suteiks naujausią informaciją - [email protected] Veterinarines paslaugas teikiančių įmonių sąrašą rasite čia .

    Turite klausimų ar pasiūlymų?

    Šio puslapio tikslas pateikti svarbiausią informaciją susijusią su pagalba Ukrainai ir jos žmonėms.

    Jeigu turite idėjų kaip galėtume pagerinti Jūsų patirtį ir papildyti svetainės turinį, kviečiame susisiekti.