Refugee Guide

Мigracijos paslaugos

Informacija Ukrainos piliečiams teikiama karštuoju telefonu +370 5 271 7112 kasdien ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val.

Noriu išvykti iš Ukrainos kartu su savo sutuoktiniu - Ukrainos piliečiu. Ukrainos pasieniečiai neleidžia mano vyrui išvykti iš šalies, ar Lietuvos institucijos gali kaip nors pagelbėti?

Deja, Lietuvos institucijos šiuo klausimu padėti negali. Ukraina yra paskelbusi visuotinę mobilizaciją, todėl šaukiamojo amžiaus vyrams neleidžiama palikti šalies.

Esu Ukrainos pilietis, atvykau į Lietuvą ir noriu išvykti į kitą šalį, kur galėčiau kreiptis gauti informacijos apie įvažiavimo į kitas valstybes sąlygas?

Dėl įvažiavimo į kitas valstybes sąlygų rekomenduojame kreiptis į valstybės, į kurią žadama vykti kompetentingas institucijas - diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas ar migracijos tarnybas.


Kas gali man padėti sugrįžti atgal į Ukrainą?

Sugrįžti į Ukrainą galima bandyti viešuoju transportu:

 • Autobusų bilietų Ukrainos pabėgėliams valstybė nekompensuoja, tačiau nusipirkus bilietus galima grįžti iš didmiesčių (Kauno, Vilniaus ir etc) į Varšuvą, o iš Varšuvos į Kijevą. Informacija apie bilietus: https://www.autobusubilietai.lt/

 • Taip pat galima keliauti traukiniais. Lietuvos teritorijoje keliaujant, traukinių bilietus valstybė kompensuoja. Čia taip pat galima išvykti iš didmiesčių į Varšuvą, o iš jos į Kijevą. Informacija apie bilietus: https://ltglink.lt/en

Taip pat galite bandyti kreiptis į stipruskartu.lt. Ši organizacija inicijuoja humanitarinės pagalbos tiekimą, dėl ko gali pavykti susiorganizuoti kelionę kartu su į Ukrainą vykstančiais asmenimis.


Per kur išvykti iš Ukrainos neturint biometrinio paso?

Lenkija leidžia kirsti sieną Ukrainos piliečiams, neturintiems biometrinio paso.

Ar į Lietuvos teritoriją leidžiama atvykti su įprastu Ukrainos pasu, o ne biometriniu pasu?

Taip, su įprastu Ukrainos pasu galima atvykti į Lietuvą.


Jei Ukrainos pilietis neskiepytas nuo COVID-19, ar jis gali įvažiuoti į Lietuvą?

Taip. Į Lietuvą galima atvykti ir be skiepų.


Kaip užsiregistruoti atvykus į Lietuvą?

 • Jei neturite kur apsistoti, savarankiškai, arba su pilietiškų gyventojų pagalba atvykti į artimiausią Migracijos departamento teritorinį skyrių, kur bus sutvarkyti visi reikalingi dokumentai apsistojimui Lietuvoje, bei suteikta kita reikalinga pagalba - Alytuje (Alytus, Pramonės g. 1B), Marijampolėje (Marijampolė, Parko g. 9B), Klaipėdoje (Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A), Kaune (Kaunas, Vytauto pr. 79), Šiauliuose (Šiauliai, Jablonskio g. 16) ir Vilniuje (Vilnius, Minties g. 3);

 • Jei atvykę į Lietuvą turite kur apsistoti, darbo valandomis galite atvykti į bet kurį migracijos biuro skyrių: Vilniuje (Vilnius, Minties g. 3); Kaune (Kaunas, Vytauto pr. 79); Klaipėdoje (Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A); Šiauliuose (Šiauliai, Jablonskio g. 16); Panevėžyje (Panevėžys, K. Binkio g. 14); Alytuje (Alytus, Pramonės g. 1B); Marijampolėje (Parij g. 9); Utenoje (Utena, Maironio g. 4); Telšiuose (Telšiai, Žesytės, 34); Tauragėje (Tauragė, Stoties g., 15); Visagine (Visaginas, Veteranų g. 13), Šalčininkuose (Šalčininkai, Architekto g. 4), Elektrėnuose (Elektrėnai, Draugystės g. 32). Tokiu atveju nebūtina vykti į registracijos centrą;;

Kodėl svarbu užsiregistruoti?

Turite užsiregistruoti, kad galėtume Jumis pasirūpinti ir sudaryti sąlygas legaliam buvimui Lietuvoje.

Buvimo Lietuvoje sąlygos. Po registracijos galėsite:

 • gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams);

 • nacionalinė viza (1 metams).

  Kur yra registracijos centras?

  Registracijos centrai yra Alytuje ( Alytus, Pramonės g. 1B ), Marijampolėje ( Parij g. 9B ), Klaipėdoje ( Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A ), Šiauliuose (Jaianskio g. 16A) ir Vilniuje . Mr. 3 ). Registracijos centras:

  - Jums bus suteikta išsami informacija apie Jūsų viešnagės Lietuvoje galimybes;

  - Jums bus suteiktas laikinas būstas Lietuvoje;

  - gausite maisto davinius, gausite pagrindinę medicininę priežiūrą.

   Ar man reikia deklaruoti savo gyvenamąją vietą Lietuvoje?

   Nereikia, jei neturite pasirinkimų.

    Ar Ukrainos piliečiams Lietuvos Respublikoje galioja bevizis režimas?

    Taigi Ukrainos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, taikomas bevizis režimas (galimybė išbūti Lietuvoje ir visoje Šengeno erdvėje 90 dienų 180 dienų).

     Ką daryti, jei pasibaigė nacionalinės vizos ar leidimo laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimo laikas?

     Ukrainos piliečiai, turintys biometrinius pasus ir kurių nacionalinės vizos ar leidimai laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui gali nedelsiant pradėti naudotis 90 dienų beviziu režimu.

      Ką daryti, jei Ukrainos pilietis ar jo šeimos narys nelegaliai (pavyzdžiui, pasibaigus bevizio režimo galiojimui) yra Lietuvoje?

      Lietuvos Respublikos migracijos departamentas priims nelegaliai Lietuvoje esančių Ukrainos piliečių ir jų šeimų narių prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi ar vizas. Šiuo metu sprendimas dėl Ukrainos piliečių ir jų šeimų narių grąžinimo ar išsiuntimo nebus priimtas.

      Ką daryti nusprendus grąžinti Ukrainos pilietį ar jo šeimos narį į užsienio valstybę?

      Lietuvos Respublikoje gali likti Ukrainos piliečiai ir jų šeimų nariai, dėl kurių buvo priimtas sprendimas grąžinti užsienio valstybę. LR Migracijos departamentas skelbs papildomą informaciją, kokių veiksmų šiems asmenims reikės imtis.

      Ar Ukrainos piliečiams ir jų šeimoms bus panaikintos galiojančios vizos ar leidimai laikinai gyventi?

      Ne, galiojančios nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi Ukrainos piliečiams ir jų šeimoms nebus atšaukti.

      Ar Ukrainos piliečiams, atvykusiems į Lietuvą be galiojančių užsienio pasų, bus išduodamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi?

      Ukrainos piliečiams, neturintiems galiojančių pasų, nacionalinės vizos nebus išduodamos, tačiau tokie užsieniečiai humanitariniais sumetimais bus priimami laikinai gyventi.

      Turite klausimų ar pasiūlymų?

      Šio puslapio tikslas pateikti svarbiausią informaciją susijusią su pagalba Ukrainai ir jos žmonėms.

      Jeigu turite idėjų kaip galėtume pagerinti Jūsų patirtį ir papildyti svetainės turinį, kviečiame susisiekti.