Refugee Guide

Mokykla - darželis

Savivaldybėms rūpi Ukrainos vaikų išsilavinimas.

Kur ukrainiečiams reikia kreiptis norint pradėti mokytis lietuvių kalbos?

Šiuo klausimu galite kreiptis į savivaldybę, kurioje apsistojote, ji gali padėti surasti rajone esančias bendruomenes, kurios veda lietuvių kalbos kursus (savivaldybių kontaktus rasite čia:https://www.lrvalstybe.lt/savivaldybes) .

Šiuo metu lietuvių kalbos mokymus organizuoja daugybė institucijų ir organizacijų: Vilniuje - Vilniaus Universitetas, Kaune - Vytauto Didžiojo universitetas, Klaipėdoje - Klaipėdos universitetas. Taip pat kalbos ir kultūros institutas LINGUA LITUANICA siūlo nemokamą lietuvių kalbos pradmenų (A1 lygio) nuotolinį kursą Ukrainos karo pabėgėliams ir nemokamą lietuvių kalbos kursą Ukrainos karo pabėgėlių vaikams. Daugiau informacijos galima rasti čia: https://www.vrsa.lt/titulinio-naujienos/424/nemokami-lietuviu-kalbos-kursai-ukrainos-karo-pabegeliams:2442

Taip pat į Vytauto Didžiojo Universiteto nuotolinius lietuvių kalbos mokymus galima registruotis čia: https://www.vdu.lt/lt/vdu-parama-ukrainos-akademinei-bendruomenei/

Kaip įrašyti vaiką į mokyklą ar darželį?

Vaikų tėvai ar globėjai dėl mokymosi turi kreiptis į vaiko gyvenamosios vietos savivaldybę. Galite kreiptis į savivaldybės administracijos priėmimo komisiją arba į savivaldybės švietimo skyrių. Informacija apie Ukrainos vaikų priėmimą į ugdymo įstaigas teikiama savivaldybių švietimo skyriuose, kuriuose skiriami koordinatoriai. Juose pateikiama visa reikalinga informacija apie priėmimą į mokyklą ar darželį Savivaldybės koordinatorių kontaktai.

  • Контакти муніципальних координаторів

    Šaltinis

Svarbu

Mokyklos gali priimti mokinius ir neturinčius leidimo laikinai gyventi Lietuvoje bei nacionalinės vizos mokytis ir registruotis.

    Turite klausimų ar pasiūlymų?

    Šio puslapio tikslas pateikti svarbiausią informaciją susijusią su pagalba Ukrainai ir jos žmonėms.

    Jeigu turite idėjų kaip galėtume pagerinti Jūsų patirtį ir papildyti svetainės turinį, kviečiame susisiekti.