Su Ukraina!

Aukojimas

Skirti finansinę ir daiktinę paramą galite per žemiau išvardintas organizacijas. Ačiū už pilietiškumą!

Lietuvoje

„Blue/Yellow“

Apie

VšĮ „Mėlyna ir geltona“ – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 metų, remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius.

Paskirtis

Parama Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms bei nuo karo nukentėjusiems civiliams.

Kita informacija

Banko sąskaita: LT177300010140894869 Bankas: Swedbank Gavėjas: VšĮ Mėlyna ir geltona Mokėjimo paskirtis: PARAMA Taip pat galima tapti nuolatiniu rėmėju, skiriant po 3 ar 5 eurus per mėnesį. Tokiu atveju, skambinkit arba siųskit SMS numeriu 1482 ir gausit tolimesnes instrukcijas.

„Aukok.lt“

Apie

2009 m. įkurtas vienintelis aukojimo internetu portalas Lietuvoje, kuris suteikia galimybę privatiems asmenims ir įmonėms aukoti patogiau.

Paskirtis

Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir Gelbėkit vaikus pradeda rinkti lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.

GGI - „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Apie

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) tikslas –spręsti gyvūnų gerovės problemų priežastis užkertant kelią pasekmių atsiradimui.

Paskirtis

Vykstant karui Ukrainoje kenčia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai. Intensyviai ieškomi būdai, kaip maistas gyvūnams galėtų pasiekti Ukrainą. Rūpinamasi gyvūnų iš Ukrainos transportavimu ir priglaudimu Lietuvoje.

Kita informacija

"Gyvūnų gerovės iniciatyvos" LT897300010171249917 Swedbank

„Gelbėkit vaikus“

Apie

Nepolitinė, nereliginė ir nevyriausybinė vaiko teises atstovaujanti organizacija, siekianti ilgalaikių teigiamų pokyčių vaikų gyvenimuose.

Paskirtis

Šalies gyventojai ir verslas gali padėti pasirūpinti Ukrainos vaikais – tais, kurie vis dar Ukrainoje ir tais, kurie jau pakeliui į Lietuvą.

Kita informacija

Remti galima skambinant, aukojant internetu ar kreipiantis tiesiai į „Gelbėkit vaikus“. Trumpieji numeriai: 1415 – skambinant ar siunčiant SMS su žodžiais UKRAINOS VAIKAMS – auka 10 eurų 1486 – skambinant ar siunčiant SMS su žodžiais UKRAINOS VAIKAMS – auka 3 eurai Didesnę sumą paaukoti galima: https://gelbekitvaikus.lt/paremk/ Juridiniai asmenys, įmonės, norintys ir galintys padėti Ukrainos vaikams bei į Lietuvą atvyksiančių pabėgėlių šeimoms kviečiami susisiekti organizacijos „Gelbėkit vaikus“ telefono numeriu +370 607 84 249 arba el. paštu [email protected]"

1K paramos fondas

Apie

„1K paramos fondas“ yra Olego Šurajevo iniciatyva, kurios tikslas - teikti pagalbą Ukrainai ir jos piliečiams, skirti dėmesį informaciniam karui.

Paskirtis

2/3 pinigų bus skirta teritorinei ginybai, tiesiogiai Ukrainai. 1/3 humanitariniams projektams: padėti pabėgėliams Lietuvoje, skirti pinigų informaciniam karui, informuoti žmones užsienyje (anglakalbiams).

Kita informacija

LT847300010171415974 VŠĮ Vienas k paramos fondas Įmonės kodas: 306036141 Adresas: Vilnius, Peteliškių g. 9-10 Direktorius: Oleg Šurajev

SOS vaikų kaimai

Apie

SOS vaikų kaimai Lietuvoje – ne pelno siekianti, nevyriausybinė organizacija, kuri rūpinasi sunkumus patiriančiais vaikais.

Paskirtis

Visos šiuo projektu surinktos lėšos keliaus tiesiogiai Ukrainos „SOS vaikų kaimams“ – organizacijai, kuri karo akivaizdoje ne tik nenutraukė veiklos, bet deda visas pastangas padėti pavojuje atsidūrusiems Ukrainos vaikams ir šeimoms. Jie šiuo metu skiria visas jėgas, kad pavojuje atsidūrę vaikai ir šeimos būtų saugūs: rūpinasi vaikų ir šeimų relokacija, suteikia naujas apgyvendinimo vietas, rūpinasi maistu, vaistais ir kitais būtiniausiais daiktais.

Kita informacija

Padėti galite: Aukodami mūsų svetainėje banko pavedimu HTTPS://SOS-VAIKUKAIMAI.LT/PAREMTI/ Aukodami banko pavedimu SOS vaikų kaimams GAVĖJAS – LPF SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija SĄSK.NR.- LT157044060005141701 MOKĖJIMO PASKIRTIS – SOS Ukrainai

„Helping Wing“ - Pagalbos sparnas

Apie

Tarptautinis labdaros fondas „Helping wing” (liet.: „Pagalbos sparnas“) buvo įkurtas 2014-aisiais. Jo įkūrėjas – atsargos pulkininkas Algis Šimoniūtis. „Pagalbos sparnas“ per 8 metus augo ir plėtėsi, pritraukė rėmėjų ir šiuo metu yra galinga organizacija, vežanti humanitarinę pagalbą į Ukrainą, ir iš jos parvežanti nuo karo bėgančius žmones.

Paskirtis

Siunčiame vilkikus ir autobusus su humanitarine parama į Ukrainą ir iš karo siaubiamos šalies parvežame prieglobsčio ieškančius Ukrainos gyventojus. Turime patikimų kontaktų Ukrainoje, todėl galime pasiekti sritis ir žmones, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Mūsų humanitarinę pagalbą sudaro vaistai, būtinosios medicininės priemonės (tvarsčiai, dezinfekcinės priemonės, turniketai, pirmosios pagalbos vaistinėlės, nešiojami chirurginiai rinkiniai) taip pat ilgai negendantis maistas, higienos priemonės, elektros generatoriai, apsaugos.

Kita informacija

Banko sąskaita: LT477300010139863995 Bankas: SWEDBANK Gavejas: TARPTAUTINIS LABDAROS IR PARAMOS FONDAS PAGALBOS SPARNAS Norintys prisidėti ne tik finansine ar humanitarine pagalba susisiekite el.paštu: [email protected]

Memby UA

Apie

Suvienijus jėgas su privačia Ukrainos švietimo įstaiga, buvo skubiai įkurta nuotolinė Ukrainos mokykla. Čia pamokos vyksta ukrainietiškai, pagal Ukrainos švietimo programą, vedamos Ukrainos mokytojų. Ši iniciatyva skirta tam, kad nemokamai tęsti mokslus galėtų visi 1-11 klasių Ukrainos mokiniai.

Paskirtis

Nemokamos nuotolinės pamokos Ukrainos moksleiviams.

  • Mokyklinė programa pagal Ukrainos švietimo sistemą

  • Privačių mokyklų mokytojai iš Ukrainos

  • Pamokos ukrainiečių kalba

  • Įtraukiančios internetinės pamokos ir jų įrašai

  • Nemokama visiems Ukrainos moksleiviams

  • Prieinama visame pasaulyje

  • 24 mokytojai

  • nuolat augantis pamokų skaičius

  • neribotas vietų skaičius Ukrainos moksleiviams

Šiuo metu į mokyklą jau užsiregistravo beveik 1000 Ukrainos moksleivių. Ši iniciatyva sparčiai auga – daugėja ir mokomų dalykų, ir mokytojų skaičius.

UNICEF

Apie

Asociacija „Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionalinis komitetas“ (UNICEF Lietuva) veikia nuo 1993 metų.

Paskirtis

Padėkite vaikams Ukrainoje. Karo ištiktose šalyse vaikamstrūksta maisto, vaistų, vandens, pastogės.Padėkite suteikti vaikams būtiną pagalbą.

Vaikų svajonės

Apie

Šis projektas 2010 m. pradėtas kaip savanoriška veikla, kuria siekiama išpildyti sudėtingomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių vaikų svajones.

Paskirtis

Šiuo metu „Vaikų Svajonės“ Facebook paskyroje dalinamasi iš Ukrainos atvykusių vaikų svajonėmis (drabužiais, žaislais, būreliais ir kitais dalykais). Jūs galite prisidėti prie jų išpildymo.

Labdaros ir paramos fondas „Rugutė“

Apie

Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ tikslas – teikti informacinę, finansinę, medicininę, psichologinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, remti gydymo įstaigas, kuriose šie vaikai gydomi, kaupti teisinę, socialinę, medicininę informaciją, reikalingą šeimoms, kurias palietė onkologinė vaiko liga, skatinti šių šeimų bendravimą ir dalijimąsi patirtimi.

Paskirtis

Šiuo metu su onkologine liga kovojantiems Ukrainos vaikams trūksta tam tikrų medikamentų. „Rugutė“ padedami Vilniaus vaikų onkohematologų ruošia siuntą į Ukrainą, Poltavos vaikų klinikinę ligoninę.

Tele2

Apie

Reaguodamas į karo situaciją Ukrainoje ir esantį telefonų bei planšetinių kompiuterių trūkumą visuomeninėms organizacijoms, mobiliojo ryšio operatorius kviečia visus šalies gyventojus paaukoti nebenaudojamus, tačiau veikiančius, įrenginius. Operatorius užtikrins jų surinkimą, patikrinimą ir tiekimą Ukrainos žmonėms padedančiam „Raudonajam Kryžiui“.

Kita informacija

Telefonus atnešti į bet kurį „Tele2“ saloną arba „Smart Master“ techninės priežiūros centrą gali visų šalies operatorių klientai.

Asociacija “Lygiai”

Apie

Asociacija “Lygiai” - organizacija, pristatanti humanitarinę pagalbą moterims, ypač toms, kurios nukentėjo nuo seksualinio smurto karo metu Ukrainoje. Naujausias Asociacijos tikslas - nupirkti mobilią ginekologijos kliniką. Toks pirkinys leistų užtikrinti būtiniausią pagalbą Ukrainos moterims, kartu, suteikti būtinas sveikatos paslaugas seksualinį smurtą patyrusioms.

Paskirtis

Pagalba Ukrainos moterims

Kita informacija

Paramą pasirinkta suma galite skirti šiose platformose: paypal.me/lygiai

https://contribee.com/https-lygiaiorg- Arba banko pavedimu: Gavėjas: Lygiai Sąskaita: LT533500010012963905 SWIFT: EVIULT2VXXX Banko pavadinimas: Paysera LT, UAB Paskirtis: parama Ukrainai Taip pat renkame paramą daiktais, Vilniuje, Naktinis Vilniaus avilys, TJA biuras, Vilniaus g. 22. Būtiniausi daiktai: Greitoji kontracepcija, nėštumo testai, priešuždegiminiai vaistai ir higienos priemonės.

Dienos stovyklos ir būreliai Ukrainos vaikams

Apie

Ši organizacija rengia dienos stovyklas, nemokamus užsiėmimus, teikia pagalbą Ukrainos vaikams.

Paskirtis

Pagalba Ukrainos vaikams. Rūpinamės vaikų iš Ukrainos užimtumu ir gerbūviu.

Kita informacija

VšĮ "Pilietinė medija" Įmonės kodas: 303747868 Adresas: P. Vileišio 18A, Vilnius Banko sąskaitos Nr.: LT657044060008016948 AB SEB bankas

Vytauto Didžiojo universiteto paramos fondas

Apie

2020 metais VDU įkurtas paramos fondas, skirtas studentams, nukentėjusiems nuo valdžios represijų Baltarusijoje, nuo šiol rems ir studentus, kurie nukentėjo dėl karinių veiksmų Ukrainoje.

Paskirtis

Universitetas yra pasiruošęs priimti nuo karo bėgančius studentus ir dėstytojus. Parama skiriama atvykusių ir VDU studijuojančių Ukrainos studentų stipendijoms, kurios padengia jų studijų, apgyvendinimo ir įsikūrimo išlaidas. Prireikus, šios lėšos gali būti skirtos ir studentų pragyvenimo reikmėms.

Kita informacija

Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB SEB banko sąskaitą: LT41 7044 0600 0284 8638 Gavėjas: Vytauto Didžiojo universitetas Mokėjimo paskirtis: Parama Ukrainos studentams

Tušti narvai

Apie

VšĮ „Tušti narvai“ yra nevyriausybinė gyvūnų apsaugos organizacija, įkurta Vilniuje 2014 metais. Priklausome tarptautinėms koalicijoms Fur Free Alliance ir Open Wing Alliance.

Paskirtis

Karas Ukrainoje keičia ne tik žmonių, bet ir gyvūnų likimus.

Ši organizacija rūpinasi nacionaliniais parkais, zoologijos sodais, ūkiuose, rezervatuose laikomais gyvūnais.

Visi surinkti pinigai bus skirti Ukrainos gyvūnams padėti. Tušti narvai padengs visas administracines išlaidas.

Vilniaus universiteto fondas

Apie

Vilniaus universiteto fondas – 2016 m. įsteigtas paramos fondas, kurio veikla apima tiek neliečiamojo kapitalo valdymą, tiek tikslinius paramos projektus.

Paskirtis

Padėsime nuo Rusijos valdžios vykdomos agresijos nukentėjusiai Ukrainos akademinei bendruomenei tęsti mokslinę veiklą Lietuvoje ir Ukrainoje. Vilniaus universitetas praplėtė 2020 m. vasarą įsteigtos LDK stipendijos sąlygas ir yra pasiruošęs pasiūlyti nemokamas studijas bei finansinę pagalbą Ukrainos studentams.

Kita informacija

Paramą galima skirti ir bankiniu pavedimu: Sąskaitos numeris: LT23 7300 0101 7123 1608 (AB „Swedbank“) Gavėjas: Paramos fondas Vilniaus universiteto fondas ( į/k 304222713)

Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupė ( PUG )

Apie

Lietuvos šaulių sąjungos paramos Ukrainai grupė ( PUG ) įkurta 2014 teikia pagalbą Ukrainos kariniams daliniams, civiliams gyventojams.

Paskirtis

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios PUG aktyviai užsiima įvairios paramos rinkimu ir transportavimu į Ukrainą. Už surinktas lėšas perkame tikslines gynybos priemones, reikalingą įrangą, civiliams trūkstamų daiktų ir maisto. Plečiame logistikos kanalus ir svarbiausia gauname atgalinį ryšį su tiesioginiais paramos gavėjais.

Kita informacija

Speciali Lietuvos Šaulių Sąjungos sąskaita paramai Ukrainai: Gavėjas: LIETUVOS ŠAULIŲ SĄJUNGA AB SWEDBANK LT16 7300 0101 4629 4586 Paskirtis: Parama

Trumpas numeris paramai: 1407 (€3)

Mykolo Romerio universiteto paramos fondas

Apie

Mykolo Romerio universitetas (MRU) reikšdamas palaikymą agresiją patiriančiai Ukrainos tautai parengė humanitarinės, teisinės ir kitokios pagalbos priemones tiek universitete studijuojantiems ukrainiečiams, tiek partneriams Ukrainoje. MRU pasirengęs dalintis turimais universiteto ištekliais bei telkiama asmeninė darbuotojų ir studentų savanoriška pagalba. Universitetas taip pat jau inicijavo tarptautinę akademinės bendruomenės paramą Ukrainai.

Paskirtis

MRU kviečia bendruomenės narius, alumnus, socialinius ir akademinius partnerius Lietuvoje ir užsienyje pervesti lėšas Ukrainos akademinei bendruomenei paremti. Visi kviečiami prisidėti prie pagalbos karo niokojamos šalies žmonėms. Visos surinktos lėšos bus skiriamos ukrainiečių studentų ir dėstytojų socialinei paramai, apgyvendinimui, socialinėms ir skatinamosioms stipendijoms.

Kita informacija

Lėšas šiam projektui galima pervesti į specialią AB „Swedbank“ banko sąskaitą: Sąskaitos numeris LT52 7300 0101 5380 3290 Gavėjas: VšĮ Mykolo Romerio universitetas

„Maži bet Stiprūs“

Apie

VŠĮ „Maži bet Stiprūs“ - organizacija, kuri rūpinasi pagalba žmonėms, nukentėjusiems nuo karinių konfliktų ir stichinių nelaimių.

Paskirtis

Parama Ukrainos ligoninėms bei savanoriškosios krašto apsaugos būriams. Maži bet Stiprūs komanda tiesiogiai kontaktuoja su Ukrainos ligoninėmis bei kariškiais, todėl žinome esamą poreikį pagalbai. Greita reakcija į užklausas ir pasiūlymus, kad galima būtų maksimaliai efektyviai surinkti paramą ir ją paskirstyti.

Užsienyje

Come Back Alive

Apie

„Come Back Alive“ – Ukrainos gynybai ir humanitarinei pagalbai skirtas fondas, įkurtas 2014 metais.

Paskirtis

Organizacija lėšas naudoja kariams apmokyti ir aprūpinti juos technine įranga (ne ginklais).

Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministerija

Apie

Kriptobendruomenė kviečia prisidėti prie pagalbos Ukrainai. „Everstake“ yra Ukrainoje įsikūrusi įmonė, kuri nori suteikti kriptovaliutų bendruomenei perspektyvią galimybę veiksmingai palaikyti Ukrainą, todėl pradėjo savo iniciatyvą, pavadintą „Aid For Ukraine“. „Aid For Ukraine“ bendradarbiauja su kriptovaliutų birža, kuri gautas kriptovaliutų lėšas konvertuoja į dekretinius pinigus (FIAT) ir perveda paramą Ukrainos nacionaliniam bankui. Tai pirmas atvejis, kai kriptovaliutų birža tiesiogiai bendradarbiauja su viešuoju finansiniu subjektu, kad būtų sukurtas kanalas aukoti kriptovaliutomis.

Paskirtis

Visos lėšos bus panaudotos Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir humanitarinei pagalbai.

Parama kriptovaliutomis

Apie

Partneriai iš cryptonews.com dalinasi kruopščiai atrinktu ir patikrintu kriptovaliutų aukojimo būdų sąrašu.

Paskirtis

Didžioji dalis organizacijų orentuotos į karinę, medicininę ir humanitarinę pagalbą.

UNHCR - Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra

Apie

UNHCR yra pasaulinė organizacija skirta priverstinai perkeltų bendruomenių ir asmenų be pilietybės gyvybėms gelbėti, teisėms apsaugoti bei geresnei ateičiai kurti. Savo darbu organizacija stengiasi užtikrinti, kad kiekvienas iškentęs smurtą, persekiojimą, karą ir nelaimę namuose, turėtų teisę į saugų prieglobstį kitur ir kad jį rastų.

Paskirtis

UNHCR sustiprino veiklą ir pajėgumus Ukrainoje bei kaimyninėse šalyse. Organizacija yra tvirtai įsipareigojusi remti visus nukentėjusius Ukrainos ir regiono šalių gyventojus. Jūsų parama gali padėti užtikrinti, kad šeimos iš Ukrainos, priverstos bėgti iš savo namų, būtų apsaugotos ir saugios. Mėnesinės aukos padeda išgelbėti daugiau šeimų, priverstų bėgti. Kas mėnesį aukodami UNHCR, suteiksite pabėgėliams nuolatinę pagalbą ir apsaugą bei padėsite jiems atgauti viltį dėl geresnės ateities.

Ukrainos nacionalinis bankas

Apie

Ukrainos nacionalinis bankas yra modernus, atviras ir nepriklausomas centrinis bankas, kuriuo pasitiki visuomenė, yra neatskiriama Europos nacionalinių centrinių bankų dalis.

Paskirtis

Ukrainos nacionalinis bankas nusprendė atidaryti specialią sąskaitą paramai, siekiant padėti Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Toks sprendimasi priimtas po to, kai Ukrainos Vyriausybė visoje šalyje įvedė karinę padėtį, reaguodama į ginkluotą Rusijos agresiją ir atsinaujinusią grėsmę Ukrainos nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui.

Kita informacija

Sąskaita pavedimams eurais: BENEFICIARY: National Bank of Ukraine BENEFICIARY BIC: NBUAUAUX IBAN DE05504000005040040066 PURPOSE OF PAYMENT: for crediting account 47330992708

Informacija ir pavedimai kitomis valiutomis: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

„The Kyiv Independent“

Apie

„The Kyiv Independent“ yra Ukrainos žiniasklaidos priemonė anglų kalba, kurią sukūrė žurnalistai, atleisti iš „Kyiv Post“ už redakcinės nepriklausomybės gynimą.

Paskirtis

„The Kyiv Independent“ ir toliau dirba, teikdamas pasauliui patikimą, svarbią informaciją apie faktus.Mums reikia jūsų paramos atliekant šią sunkią ir nenuspėjamą užduotį. Dėl kibernetinių atakų, sprogdinimų, antžeminių invazijų sunku nuspėti, ką atneš ateinančios dienos ir ką mums reikės reaguoti.

„Nova Ukraine“

Apie

Ukrainoje įkurta ne pelno siekianti organizacija, teikianti gyventojams reikiamą pagalbą nuo maisto kūdikiams, higienos priemonių iki rūbų ar buities reikmenų.

Paskirtis

Teikiama humanitarinė pagalba pažeidžiamoms grupėms ir individams Ukrainoje. Siekiama skleisti informaciją apie Ukrainos situaciją JAV ir pasaulyje. Remti Ukrainą, siekiant sukurti stiprią pilietinę visuomenę, reformuoti jos švietimo sistemą ir kovoti korupcija.

UN Women

Apie

„UN Women“ – Jungtinių Tautų (JT) įkurta organizacija, spartinanti pažangą siekiant lyčių lygybės ir moterų įgalinimo.

Paskirtis

„UN Women“ glaudžiai bendradarbiauja su moterų pilietinės visuomenės organizacijomis, JT koordinatoriumi-rezidentu ir JT šalies komanda, stebėdama situaciją ir siekdama nustatyti, kaip geriausia toliau veikti. Moldovoje organizacija planuoja tikslines intervencijas ir vysto humanitarinę pagalbą Ukrainos pabėgėliams.

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Šio puslapio tikslas pateikti svarbiausią informaciją susijusią su pagalba Ukrainai ir jos žmonėms.

Jeigu turite idėjų kaip galėtume pagerinti Jūsų patirtį ir papildyti svetainės turinį, kviečiame susisiekti.