Su Ukraina!

Išmokos ukrainiečiams

Kokią paramą gali gauti ukrainiečiai norintys įsikurti Lietuvoje?

Nuo karo Ukrainoje pabėgę ir mūsų šalyje norintys įsikurti žmonės, kuriems suteiktas laikinosios apsaugos statusas, gali kreiptis į deklaruotos ar gyvenamosios vietos savivaldybes su prašymu dėl:

- Vienkartinės išmokos įsikurti (vienkartinė įsikūrimo išmoka gali būti skirta ir būsto nuomos depozitui sumokėti).

- Mėnesinės kompensacijos vaiko iki 6 metų ugdymui gauti.

Savivaldybių kontaktus rasite čia.

Pagal kokius kriterijus yra suteikiama parama Ukrainos karo pabėgėliams?

Ukrainos pabėgėliai, kurie yra savarankiškai įsikūrę nuomojamame būste gali kreiptis į gyvenamosios vietos savivaldybę dėl vienkartinės išmokos įsigyti būtiniausius reikmenis. Išmoką gali gauti asmenys:

  • Vyresni kaip 18 metų, dirbantys pagal darbo sutartį ar savarankiškai, užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal formaliojo profesinio mokymo programą, studijuojantys aukštojoje mokykloje.

  • Taip pat pensinio amžiaus žmonės, nėščios moterys ir vaikus iki 3 metų auginantys vieniši tėvai, globėjai, seneliai, negalintys dirbti žmonės su negalia.

Savivaldybių kontaktus rasite čia.

Kokie dokumentai yra reikalingi ukrainiečiams norintiems gauti vienkartinę įsikūrimo išmoką Lietuvoje?

Būtina turėti oficialiai registruotą būsto nuomos sutartį bent 6 mėnesiams. (Prašymas įregistruoti/ išregistruoti juridinį faktą (pavyzdinę prašymo formą rasite čia) gali būti pateikiamas teritoriniame Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje asmeniškai (išankstinę vizito registraciją atlikti galite čia), siunčiant paštu ar elektroninių ryšių priemonėmis. Elektroninių ryšių priemonėmis teikiamą prašymą asmuo turi pasirašyti saugiu elektroniniu parašu, patvirtintu kvalifikuotu sertifikatu, ir siųsti el. paštu [email protected].)

Turite klausimų ar pasiūlymų?

Šio puslapio tikslas pateikti svarbiausią informaciją susijusią su pagalba Ukrainai ir jos žmonėms.

Jeigu turite idėjų kaip galėtume pagerinti Jūsų patirtį ir papildyti svetainės turinį, kviečiame susisiekti.