Sukčiai ir dezinformacija
Karas Ukrainoje sukėlė ir didžiulę dezinformacijos bei propagandos bangą, kartu šia situacija gali pasinaudoti ir sukčiai. Kiekvienas mūsų turi ir gali save apsaugoti ir padėti spręsti šį iššūkį.
Kaip saugotis nuo dezinformacijos?
Kaip saugotis nuo dezinformacijos?
Visų pirma, susidarykite sąrašą patikimų šaltinių ir jais naudokitės.
Neskubėkite, tikrinkite, lyginkite. Kad ir kokia įdomi ar šokiruojanti naujiena jus pasiekė, neskubėkite tikėti ir dalintis, patikrinkite ją kituose kanaluose, palyginkite jūsų gautą informaciją su informacija kituose kanaluose.
Ieškodami naujienų, remkitės patikimų Lietuvos, Ukrainos ir Pasaulio žiniasklaidos priemonių informacija, neplatinkite informacijos, kurios tikrumu suabejojote. Kai kurie žmonės yra suinteresuoti platinti dezinformaciją dėl finansinės naudos, kad parduotų nevertingus daiktus, pritrauktų daugiau lankytojų į savo interneto svetaines ar padidintų iš reklamos gaunamas pajamas. Nespauskite nuorodų, kurių nežinote.
Neskubėkite, tikrinkite, lyginkite.
Socialinėje žiniasklaidoje susidūrę su neteisinga, smurtą ar neapykantą skatinančia informacija, tendencingais profiliais ar grupėmis, apie tai raportuokite konkrečių socialinių tinklų administratoriams, nepriimtiną turinį, profilius ir grupes blokuokite.
Informacija apie saugumą internete, kaip apsaugoti vaikus.
Kaip apsisaugoti nuo sukčių?
Kaip apsisaugoti nuo sukčių?
Susidarius neelinėms situacijoms, ar tai būtų pandemija, ar karas Ukrainoje, jumis gali siekti pasinaudoti sukčiai, siekdami išvilioti iš jūsų pinigus ar asmens duomenis, todėl galioja ta pati taisyklė – neskubėkite, tikrinkite, lyginkite. Būtinai susipažinkite su Lietuvos policijos parengta informacija, kaip atpažinti sukčius ir ką daryti su jais susidūrus.